27.11.2010 10:43 0

Gdynia: dziennikarze zagrali w Polish Media Cup

W czwartek, w gdyńskiej hali widowiskowo-sportowej odbył się dziesiąty turniej Polish Media Cup. W finale Canal + pokonał TVP Sport.

O zwycięstwo walczyło osiem zespołów reprezentujących redakcje TVN, TVP Sport, Wiadomości TVP, Canal +, Eurosport, Orange Sport, Polsat Sport oraz dziennika Sport. Przed rozpoczęciem rywalizacji, na boisku w pokazowym meczu reprezentacja Polski dziennikarzy zmierzyła się z drużyną byłych piłkarzy i trenerów Arki Gdynia.

Po zaciętej i wyrównanej walce gospodarze zwyciężyli 4:3. W zwycięskiej drużynie zagrali m. in. Grzegorz Niciński, Dariusz Ulanowski i Jarosław Krupski. Zdobywcą ostatniego, przesądzającego o wygranej gola był aktualny trener Arki Gdynia, Dariusz Pasieka.

Po godz. 14 rozpoczęły się główne rozrywki w dziesiątej edycji turnieju Polish Media Cup. Zespoły, drogą losowania, zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy A trafili przedstawiciele TVNu, Dziennika Sport, Orange Sport oraz Wiadomości TVP, natomiast w grupie znaleźli się zawodnicy Canal +, TVP Sport, Polsatu Sport i Eurosportu. Każda redakcja miała prawo przyjąć do drużyny jedną osobę z zewnątrz, będącą profesjonalnym piłkarzem. Taką pomocą posłużyli dziennikarzom m. in. Piotr Świerczewski, Mariusz Śrutwa i Piotr Lech.

Grupa B została nazwana "grupą śmierci", i jak się okazało słusznie. Dwie reprezentacje w tej właśnie grupy zmierzył się ze sobą w finale zawodów. Niekwestionowanym zwycięzcą całego turnieju został Canal +. Drużyna Canal + wygrała wszystkie rozegrane mecze i w finale pokonała TVP Sport wynikiem 5:0. Oznacza to, iż zespół TVP Sport nie obronił tytuł€ wywalczonego rok temu podczas IX Polish Media Cup w Kołobrzegu.

Trzecie miejsce zajął zespół TVN rozgromiwszy drużynę Orange Sport 5:2. Niestety publiczność nie dopisała i mecze był rozgrywane przy opustoszałych trybunach, jednak nie przeszkadzało to zawodnikom, którzy turniej potraktowali bardzo poważnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24