25.11.2010 09:57 0

T. LOVE wystąpi w gdyńskim Uchu

Zespół T.Love został założony w roku 1982 jako Teenage Love Alternative i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. Tworzyli go Muniek Staszczyk (śpiew), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja) - koledzy uczęszczający do IV LO w Częstochowie Grupa szybko zdobyła sporą popularność, już w roku 1984 wystąpiła w charakterze gwiazdy na Festiwalu w Jarocinie . Szybko zdobyli sympatię punkowej publiczności.

1997 był rokiem wydania albumu Chłopaki nie płaczą. Album muzycznie był głównie kontynuacją AL CAPONE. Piosenka tytułowa była pastiszem boys-bandów, królujących w tamtym czasie na listach przeboju. Oprócz Chłopaki nie płaczą w krajowych rozgłośniach często grana była piosenka „Jest super”, charakterystycznie opisująca polską politykę lat 90.

T.Love zdecydował, ze warto wydać składankę z największymi przebojami grupy, która została zatytułowana „BesT.Love”. Oprócz znanych piosenek z różnych lat, zespół nagrał dwie premierowe piosenki, „Zero” i” Ewa”.

W 2001 T.Love wydał płytę Model 01, którą wypromował głównie utwór „Nie, nie, nie”. Muzycznie nieco przypominała poprzedniczkę, choć była bardziej popowa. Teksty Muńka często negowały obecne czasy i zachowania. Oprócz wspomnianego „Nie, nie, nie” radia często grały piosenki „Toksyczni czarodzieje”, „Ajrisz” i „Jazdę”, nagranej z gościnnym udziałem Agi Morawskiej.

Już w najbliższą niedzielę (28 listopada) zespół T.Love wystąpi w Gdyńskim Klubie Muzycznym „Ucho”. Start koncertu godzina 19:00. Bilety w cenie 40 / 45 zł dostępne w Klubie Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salonie Muzycznym PULS (Gdynia, Centrum Gemini) oraz w sieci Ticket OnLine (wybrane Empiki)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24