04.03.2024 20:00 5 TS

Obroniły tytuł wywalczony sprzed roku. Zostały mistrzyniami Polski

źródło: KTS-K GOSRiT Luzino

Po tytuły mistrzyń Polski w kickboxingu sięgnęły Paulina Stenka-Formela oraz Żaneta Stenka. Zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino złote medale wywalczyły na początku marca w Mińsku Mazowieckim.

Paulina Stenka-Formela na najwyższym stopniu podium stanęła w kategorii wagowej do 70 kg w gronie seniorek w formule kick-light.

Paulina jest niepokonana w tej formule w Polsce od 2019 roku w kategorii seniorek. To aktualna również Mistrzyni Świata - mówi Rafał Karcz, trener luzińskich kickboxerek.

Z kolei Żaneta to aktualna mistrzyni Europy juniorek. Na Mistrzostwach Polski 2024 złoto zdobyła w kategorii juniorek powyżej 70 kg. Ponadto do zdobyczy medalowych, srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski dorzuciła mieszkanka Wejherowa, podopieczna trenera Tomasza Hirsz, Maja Starosta w kategorii juniorek do 70 kg.

Poza podium w kategorii weteranów (zawodników powyżej 41 lat) – Mariusz Rzymowski – waga do 84 kg oraz Julia Drewa – juniorka do 60 kg. Drużyna składała się z zawodniczek KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Na co dzień zawodniczki trenują na obiekcie GOSRiT Luzino oraz na sali WSS w Wejherowie.

źródło: KTS-K GOSRiT Luzino źródło: KTS-K GOSRiT Luzino

W zawodach o Mistrzostwo Polski w Mińsku Mazowieckim startowało ponad 400 zawodników z 91 polskich klubów.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.