26.02.2024 14:00 0 TS

20-latek z Tytanów najskuteczniejszy na boisku. Wejherowianie z wygraną

źródło: Tytani Wejherowo/Facebook

Z Tczewa Tytani Wejherowo wrócili z kompletem punktów. W 16. kolejce I ligi wejherowscy szczypiorniści pokonali miejscowy Sambor. Najskuteczniejszy na boisku był 20-letni skrzydłowy Tytanów Szymon Maćkowiak.

Urodzony w 2004 roku Maćkowiak swoją pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 7. minucie i wyprowadził Tytanów na prowadzenie 5:4. W pierwszej połowie dorzucił jeszcze trzy trafienia dzięki między innymi którym wejherowianie na przerwę schodzili z siedmiobramkową przewagą (18:11). Po zmianie stron skrzydłowy Tytanów dorzucił jeszcze pięć bramek i z dziewięcioma łącznie został najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu.

Tego dnia szczypiornista, który w listopadzie będzie obchodził 20. urodziny, miał podwójne powody do radości. Tytani Wejherowo wygrali z Samborem 35:25. Z kolei w klasyfikacji strzelców sezonu 2023/2024 w I lidze Maćkowiak obecnie sklasyfikowany jest na 37. miejscu z 50 zdobytymi bramkami w 14. meczach.

Tytani po 15. spotkaniach plasują się na 4. miejscu. Liderem pozostaje Gwardia Koszalin. W najbliższym meczu podopieczni trenera Roberta Wicona przed własną publicznością podejmą Jeziorak Iława. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 marca 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.