23.11.2010 09:02 0

GTK wygrywa z SMS Łomianki

Zawodniczki GTK Wejherowo pokonały na własnym parkiecie Arcus SMS PZKosz Łomianki 83:72.

Już w pierwszej kwarcie GTK odbjęło prowadzenie. Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęła Klaudia Sosnowska, która po pierwszej części spotkania miała już na swoim koncie 11 pkt i 4 zbiórki.Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 26:14. W drugiej kwarcie spotkanie wyrównało się i w drugiej kwarcie oba zespoły zdobyły po 15 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41 : 29 dla GTK.

Po przerwie podopieczne trenera Macieja Schwarza wyszły skoncentrowane. Ponownie bardzo dobrze grała Klaudia Sosnowska oraz Małgorzata Misiuk. Obie zawodniczki miały bardzo dobrą skuteczność z gry oraz twardo walczyły na tablicach. Przed ostatnią kwartą GTK wygrywało już 72:55.

W 4 kwarcie, gospodynie rozluźniły się i na chwilę pozwoliły przejąć inicjatywę drużynie gości. Skuteczna gra Pauliny Kuras pozwoliła drużynie z Łomianek wygrać tą część 17:11. Jednak w całym spotkaniu SMS Łomianki uległ GTK Wejherowo 83:72.

Najwięcej punktów dla GTK rzuciły: Małgorzata Misiuk 20 (8zb) oraz Klaudia Sosnowska 19 (7zb).

Pozostałe punkty zdobywały: Karolina Formella 8, Joanna Sendlewska 7, Karolina Szlachta 6, Karolina Migała i Joanna Kwaśniewska po 4 oraz Anna Jakubiuk i Julia Grelewicz po 2.

Już w najbliźszą środę GTK Wejherowo zmierzy się w II rundzie Pucharu Polski z drużyną AZS II PWSZ Gorzó