25.11.2023 17:50 12 Tomasz Smuga

Paulina Stenka została mistrzynią świata w kickboxingu! 'Serce zostawione na macie'

źródło: Polski Związek Kickboxingu

Zawodniczka na co dzień trenująca w KTS-K GOSRiT Luzino odniosła ogromny sukces na Mistrzostwach Świata w kickboxingu w Portugalii. Paulina Stenka w gronie seniorów wywalczyła złoty medal!

Stenka na macie w portugalskiej Albufeirze tytuł mistrzyni świata zdobyła pokonując w finale reprezentantkę Węgier Eniko Kolozsvari w formule light contact w kategorii wagowej -70 kg.

Serce zostawione na macie - napisała w swoich mediach społecznościowych świeżo upieczona mistrzyni świata.

To mój trzeci medal na mistrzostwach świata seniorów. Walka była bardzo wyrównana. Punktacja bardzo się zmieniała i ostatecznie walka zakończyła się 2:1 na moją korzyść. Był to bardzo emocjonujący pojedynek. Całą drużyna mnie wspierała i krzyczała - przyznaje w rozmowie z Nadmorski24 Paulina Stenka.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy międzynarodowy sukces mieszkanki Kębłowa (gmina Luzino). Paulina Stenka w swoim sportowym CV może też pochwalić się m.in. brązowym medalem mistrzostw Europy seniorów w formule kick-light zdobytym w 2022 roku w Turcji oraz dwoma brązowymi krążki mistrzostw świata wywalczonymi w 2019 i 2021 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.