08.11.2023 15:00 1 Tomasz Smuga

Mieszkanka Gościcina z Pucharem Polski w sportach walki! Z medalami również inne zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino

archiwum klubu

Z bagażem cięższym o Puchar Polski do domu wróciła mieszkanka Gościcina w gminie Wejherowo. Agata Drewa z Lubeszczyzny przywiozła złoty medal z ogólnopolskich zawodów.

W Świdniku w niedzielę (5 listopada) odbyła się szósta edycja Pointfighting Grand Prix, a więc rywalizacja o Puchar Polski w kickboxingu dzieci, kadetów i juniorów. W zawodach swoje umiejętności zaprezentowało blisko 300 zawodników z 20 klubów, specjalizujących się e w formule pointfighting. Jest to forma walki, gdzie dwaj zawodnicy walczą ze sobą w celu zdobycia większej ilości punktów.

Na Lubelszczyźnie nie brakowało zawodników z północnych stron Polski. Swoich przedstawicieli wystawili - KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe. Największe powody do dumy mieli zawodnicy i trenerzy z luzińskiego klubu.

Reprezentantka GOSRiT Luzino, Podopieczna trenera Rafała Karcz – Agata Drewa - zdobyła w świetnym stylu Puchar Polski w kategorii kadetek młodszych do 47 kg. Z kolei srebro w juniorach zdobyła Żaneta Stenka, zaś brązowy medal wywalczyła Julia Drewa w kat. do 65 kg. Natomiast zawodniczka Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, Oliwia Noetzel uplasowała się tuż za podium.

W listopadzie kickboxerów z gminy Luzino i Wejherowa czekają kolejne walki o medale. Od 17 do 19 listopada odbędzie się turniej w Węgrowie, a w dniach 17-26 listopada Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata w Albufeira w Portugalii.