14.10.2023 15:06 0 Tomasz Smuga

Derby Kaszub dla Wikędu Luzino! Pierwsza wygrana luzinian w III lidze!

telewizjattm.pl

Jakub Krefft oraz Dariusz Mienik byli bohaterami Wikędu Luzino w derbach Kaszub. Luzinianie w 12. kolejce pokonali Catusię Kartuzy i tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w III lidze!

W sobotnie (14 października) popołudnie na murawie boiska w Luzinie spotkały się dwie drużyny z przeciwległych biegów w tabeli III ligi. Wikęd to beniaminek, który jest 'czerwoną latarnią' rozgrywek, a Cartusia Kartuzy obecnie w rundzie jesiennej należy do czołowych zespołów na tym szczeblu (6 miejsce).

Wikęd do tego spotkania przystąpił z jednym punktem na koncie. Działacze luzińskiego klubu, zawodnicy, jak i sami kibice wierzyli, że w derbach Kaszub w końcu uda im się zakończyć tą złą passę. Szczególnie, że od poprzedniej kolejki Wikęd gra pod wodzą nowego trenera Waldemara Walkusza.

Pod wodzą nowego trenera to jest pierwszy mecz na własnym stadionie i to z sąsiadem zza miedzy, czyli Cartusią. Liczymy na to, że nastąpi dzisiaj przełamanie - przyznał w przerwie meczu w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT w Luzinie.

Nadzieja została przekuta w czyny. Po ostatnim gwizdku sędziego, to zawodnicy Wikędu Luzino mieli powody do radości. Pokonali Cartusię 3:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Najpierw wynik meczu w 48. min. otworzył Dariusz Mienik, a następnie dwie bramki w 50. i 87. min. strzelił Jakub Krefft. Honorowe trafienie dla przyjezdnych padło w 90. min. Dla Wikędu to pierwszy zdobyty komplet punktów w trwającym sezonie 2023/2024.

Przypomnijmy, że wprawdzie w 9. kolejce luziński team na boisku pokonał Unię Solec Kujawski 2:0, ale ostatecznie mecz zweryfikowano jako walkower dla Unii przez przekroczenie limitu zmian w zespole Wikędu.