09.10.2023 14:00 1 Tomasz Smuga

Chodziarskie małżeństwo z Rumi z sukcesami na Mistrzostwach Europy [ZDJĘCIA]

nadesłane/Grzegorz Grinholc

Z dwoma medalami, w tym złotym z Mistrzostw Europy Master w lekkoatletyce z Włoch wrócił Grzegorz Grinholc. W Pescarze startowała również żona mieszkańca Rumi Iwona Grinholc, która zakończyła zmagania w czołówce.

Grinholcowie we Włoszech rywalizowali w chodzie sportowym na dystansach 5, 10 i 20 km. Na najkrótszym dystansie rumianin uplasował się na 5 miejscu, 10 km linię mety przekroczył jako czwarty, a na dystansie 20 km wywalczył tytuł wicemistrza Europy Masters w kategorii M45. Ponadto na dystansie 10 km wspólnie z olimpijczykiem Tomaszem Lipcem oraz z Sebastianem Karpińskim wywalczyli drużynowo złoty medal.

Zawsze z wielką przyjemnością i dumą reprezentuję Polskę oraz powiat wejherowski jako sportowiec i radny tego powiatu - mówi Grzegorz Grinholc.

Na mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowała się Iwona Grinholc. Na dystansie 5 km w chodzie sportowym, została szóstą zawodniczką Mistrzostw Europy, na dystansie 10 km zajęła 8 lokatę, a w swoim debiucie na dystansie 20 km uplasowała się na 5 miejscu.

nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc nadesłane/Grzegorz Grinholc

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.