09.10.2023 10:00 1 Tomasz Smuga

Gryfici odrobili straty i wygrali. Tak wygląda tabela po 11. kolejkach w IV lidze

pixabay

Wprawdzie po pierwszej połowie piłkarze WKS Gryfa Wejherowo przegrywali, to po zmianie stron podnieśli się i wywalczyli komplet punktów. W 11. kolejce pomorskiej IV ligi gryfici pokonali Pomezanią Malbork.

Wynik spotkania w 42. minucie otworzył Konrad Nędza. I prowadzeniem 1:0 Pomezanii Malbork zakończyła się pierwsza połowa na Wzgórzu Wolności. Sympatycy wejherowskiej drużyny na odpowiedź gryfitów musieli czekać do 54. min. do wyrównania doprowadził dzierżący opaskę kapitana zespołu Maciej Leske. Ten sam zawodnik wyprowadził żółto-czarnych na prowadzenie osiem minut później. Gryfici wynik meczu na 3:1 ustalili w 73. min. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Idzi.

Dzięki wygranej WKS awansował na 12. miejsce w tabeli.

90minut.pl

Debiut trenera Walkusza bez zwycięstwa

W sobotę (7 października) pod wodzą nowego trenera Waldemara Walkusza Wikęd Luzino na wyjeździe zagrał z Unią Swarzędz w ramach 11. kolejki w III lidze. Pierwsza bramka padła dopiero w 70. minucie. Gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Biegański. Luzinianie do wyrównania doprowadzili 120 sekund później z rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Eryk Sobków. Jeszcze w końcówce spotkania bramkę na wagę zwycięstwa dla Unii strzelił w 87. min. Fabian Burzyński.

Porażkę zanotował też Stolem Gniewino, który przegrał u siebie z Vinetą Wolin 2:3. Podopieczni trenera Arkadiusza Gaffki dobrze rozpoczęli spotkanie. W 7. minucie prowadzenie Stolemowi dał Michał Balewski. Potem do głosu doszli przyjezdni. Od 45. min. do 85. min. strzelili trzy gole. Gniewiński zespół zdołał tylko odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem w 89. min. Rafała Kruczkowskiego.

Wikęd zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, lokatę wyżej jest Stolem.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.