17.09.2023 12:00 6 Tomasz Smuga

Gol Pawła Brzuzego to było za mało na Elanę. Wikęd 'na tarczy'

telewizjattm.pl/fot. Konrad Biskup

Bramka Pawła Brzuzego to było za mało na Elantę Toruń. Wikęd Luzino w 8. kolejce III ligi w grupie 2 przegrał u siebie z toruńskim zespołem 1:2.

Wikęd wprawdzie po pierwszych 45. minutach przegrywał 0:2, to nie schował głowy w piasek. Po zmianie stron podopieczni trenera Macieja Plińskiego starali się zmienić ten niekorzystny dla siebie wynik. Niestety, Wikędowi udało się tylko zdobyć jedną bramkę. Wynik porażki w 56. min. zmniejszył Paweł Brzuzy. Walka luzińskiej drużyny została doceniona przez graczy Elany.

Wygrywamy 2:1 aczkolwiek trzeba przyznać, że druga połowa należała do gospodarzy Wikędu Luzino - napisała w swoich mediach społecznościowych toruńska Elana.

Powodów do radości z wyniku nie mieli też zawodnicy Stolema Gniewino. Na wyjeździe przegrali z Sokołem Kleczew 0:2. Oba gole padły w końcówce meczu - w 89. i 90. minucie. Stolem nad strefą spadkową ma obecnie trzy punkty przewagi. Stawkę w III-ligowej tabeli zamyka Wikęd z jednym punktem.

tabela III ligi/90minut.pl

Gryf i MKS również 'na tarczy'

Szóstej porażki w sezonie doznali piłkarze WKS Gryfa Wejherowo. W 8. kolejce pomorskiej IV ligi żółto-czarni przegrali na wyjeździe z Aniołami Garczegorze.

W Bożympolu Wielkim wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Gospodarze powody do radości mieli już w 14. minucie. Kacpra Łukowicza pokonał Hubert Syldatk. Na odpowiedź gryfitów trzeba było poczekać do 32. minuty. Do wyrównania doprowadził Jakub Kwidziński. Taki wynik utrzymał się tylko do 39. min. Ponownie Aniołów na prowadzenie wyprowadził Syldatk. Gryfici spotkanie kończyli w osłabieniu. W 83. minucie sędzia główny Filip Jasina 'podziękował' za grę strzelcowi gola dla WKS-u. Jakub Kwidziński został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Po ośmiu seriach gryfici zajmują 15. miejsce w tabeli z 6. punktami. Dwie lokaty wyżej jest MKS Władysławowo, który w minionej kolejce przegrał na wyjeździe ze Spartą Sycewice 2:3 (1:3). MKS dobrze zaczął mecz, bo po 28. min. prowadził po trafieniu Cezarego Gołubińskiego. Potem trzykrotnie z rzędu do głosu doszli gospodarze. Graczom z Władysławowa udało się jedynie jeszcze w 68. min. strzelić kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Dominik Klecha.