02.09.2023 14:00 7 Tomasz Smuga

Mieszkanka Gowina mistrzynią świata w kolarstwie!

nadesłane

Start w 55 WMCF World Masters Championship ITT był niezwykle udany dla mieszkanki Gowina w gminie Wejherowo. Kinga Tomaszewska zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Masters w kolarstwie indywidualnym!

Mistrzostwa Świata w St. Johann w Austrii to jedna z największych imprez kolarskich na świecie. I ponownie na tych zawodach świetnie spisała się Kinga Tomaszewska z Gowina. W jeździe indywidualnej na czas dystans około 20 kilometrów przejechała ze średnią prędkością 41 km/h.

To nie jest taki tradycyjny wyścig, jak np. Tour de France. Tutaj każdy indywidualnie jedzie sam. Trochę to wygląda, jak w triathlonie w rowerowym odcinku. To jedno z najbardziej wyczerpujących zadań kolarskich. Tutaj nie ma czasu na odpoczynek - mówi Dariusz Tomaszewski, trener kolarki z Gowina.

W Austrii Tomaszewska wywalczyła złoty medal. St. Johann, to wymagająca trasa, ale szczęśliwa dla mieszkanki gminy Wejherowo. Dodajmy, że pierwsze miejsce w World Masters Cycling Championships WMCF zajęła też w 2022 roku.

Na podium Kinga Tomaszewska stanęła też w czerwcu 2023 roku podczas EC European Championship we włoskiej Veronie. Zawodnicy musieli zmierzyć się z wymagającą trasą o dystansie 138 km i ponad 3 tys. metrów przewyższenia! Kolarka z Gowina ostatecznie mistrzostwa zakończyła na trzecim miejscu.

Rywalizacja jest na wysokim poziomie. W amatorskich Mistrzostwach Europy i świata biorą udział też byli zawodowcy. Są bardzo trudne warunki - zauważa Dariusz Tomaszewski.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.