26.06.2023 08:40 0 Tomasz Smuga

Po 8. minutach Gryf Wejherowo przegrywał 0:2. Ostatecznie gryfici wygrali

pixabay.com

Piłkarze WKS Gryfa Wejherowo pokazali charakter. W spotkaniu kończącym sezon 2022/2023 w IV lidze gryfici szybko stracili dwie bramki, ale odrobili straty i ostatecznie pokonali na wyjeździe Pomezanię Malbork.

Świeżo upieczonemu zdobywcy regionalnego Pucharu Polski początek meczu z Pomezanią Malbork nie wyszedł najlepiej. Już w 4. minucie Robert Wesołowski zdobył pierwszego gola dla Pomezanii Malbork. Gospodarze ponownie powody do radości mieli cztery minuty później. Na 2:0 prowadzenie podwyższył Kacper Rapińczuk. Taki rezultat nie utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 28. min. kontaktową bramkę strzelił Kacper Wiśniewski.

PRZECZYTAJ TEŻ: WKS Gryf Wejherowo z Pucharem Polski!

Gryfitom do wyrównania udało doprowadzić się w 73. minucie po trafieniu Jakuba Godlewskiego. Jeszcze przed końcem meczu żółto-czarni zdobyli gola, który okazał się zwycięski. Na 3:2 wynik spotkania ustalił w 84. min. Krystian Faltyński.

WKS Gryf Wejherowo ze zdobyczą 67. punktów w 38. meczach zajął 4. miejsce w tabeli.

**Pomezania Malbork - WKS Gryf Wejherowo 2:3 (2:1)

Bramki:** 1:0 - Robert Wesołowski (4), 2:0 - Kacper Rapińczuk, 2:1 - Kacper Wiśniewski (28), 2:2 - Jakub Godlewski (73), 2:3 - Krystian Faltyński (84)

Gryf: Ferra - Baranowski, Faltyński, Godlewski, Iwański, Kątny, Koszałka, Kwidziński (90. Bluma), Leske, Małolepszy, Wiśniewski (79. Zielonka)