03.02.2023 12:30 5 PM/UM Gdańsk

Stefan W. chce nowego badania przez psychiatrów

fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl

Na półtora miesiąca przed mowami końcowymi w procesie zabójcy Pawła Adamowicza, obrońca Stefana W. złożył wniosek o przeprowadzenie czwartej już opinii biegłych sądowych lekarzy psychiatrów – czytamy na oficjalnej stronie Gdańska.

Decyzję o tym, czy Stefan W. po raz kolejny zostanie poddany badaniom przez zespół biegłych psychiatrów, podejmie sąd. Gdyby przychylił się do wniosku obrońcy oskarżonego proces przedłużyłby się o kilka miesięcy.

Strony mówią o czwartym badaniu, choć faktycznie psychologowie i psychiatrzy już po raz piąty wypowiedzieli się na temat stanu zdrowia Stefana W. Czwarty raz miał miejsce w trakcie procesu i też na wniosek obrony. Wówczas biegli stwierdzili, że nie ma powodów, dla których oskarżony nie mógłby uczestniczyć w postępowaniu karnym przed sądem – informuje gdański urząd miasta.

Zobacz także: Wyrok w procesie Stefana W. jest możliwy w ciągu pół roku

Wniosek jest całkowicie bezzasadny, jesteśmy jemu przeciwni. Mój pełnomocnik i ja uważamy, że jest to działanie zmierzające do przedłużenia postępowania. Choć trzeba jednocześnie przyznać, że obrona ma pełne prawo występować z takim wnioskiem - mówi Piotr Adamowicz, brat zamordowanego prezydenta i oskarżyciel posiłkowy w procesie. 

Zobacz także: 4. rocznica śmierci Pawła Adamowicza

Mowy końcowe w procesie Stefana W. przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zaplanowane są na 13 marca. Po nich ogłoszony ma być wyrok. Proces mordercy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza rozpoczął się pod koniec marca 2022 r.   

Przypomnijmy, że 13 stycznia 2019 roku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika, kiedy przemawiał na scenie podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wyniku ciężkich obrażeń zmarł następnego dnia w szpitalu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...