02.02.2023 10:55 25 PM/KPP Wejherowo

Nastolatkowie napadali na swoich rówieśników. Okradali ich, przewracali, bili i kopali

Fot. KPP Wejherowo

Bili i kopali 13-latka i 16-latka po całym ciele, ukradli im telefony, a nawet ubrania. Trzech mieszkańców powiatu wejherowskiego w wieku 16, 15 i 14 lat dokonało dwóch rozbojów. Zostali zatrzymani przez policję.

Do zdarzeń doszło 29 stycznia w Wejherowie. W pierwszym przypadku przed godziną 13:00 nieletni sprawcy najpierw ukradli telefon komórkowy 13-latkowi, wyrwali mu go z ręki.

Kiedy chłopak próbował odzyskać swoją własność, napastnicy zaatakowali go, przewrócili na ziemię, bili i kopali po żebrach oraz głowie, wtedy też dodatkowo ukradli mu pieniądze, które miał w kieszeni - relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Następnie do policjantów wpłynęło kolejne zgłoszenie, z którego wynikało, że także w niedzielę w Wejherowie, około godziny 22:00 prawdopodobnie ci sami sprawcy napadli na 16-latka.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że najpierw uderzyli pokrzywdzonego w twarz, potem przewrócili na ziemię, zaczęli go bić i kopać po całym ciele, po czym zerwali mu saszetkę, w której miał telefon komórkowy i pieniądze, a ponadto ukradli mu kurtkę, buty sportowe oraz czapkę - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Po każdym z rozbojów uciekali z miejsca zdarzenia.

— Wynikiem intensywnych działań policjantów kryminalnych oraz prewencji z Wejherowa było zatrzymanie w poniedziałek trzech sprawców w wieku 16,15 i 14 lat. Przy 16-latku i 15-latku podczas zatrzymania policjanci znaleźli ponad 20 gramów mefedronu - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus.

Nieletni zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka. Wczoraj zostali przesłuchani przez policjantów zgodnie z poleceniem sądu. Następnie zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego, na którym zapadła decyzja o umieszczeniu ich w schronisku dla nieletnich.

Za przestępstwo rozboju zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...