01.02.2023 14:00 7 WH/Pomorska Policja

Ukradł kaczki i kabanosy. Miał przy sobie amfetaminę

Fot. pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Gdańska zatrzymali kobietę, która ukradła czapkę i szalik. Ponadto była poszukiwana i ma odsiedzieć karę 6 miesięcy więzienia. Później mundurowi zostali wezwani do supermarketu, gdzie przyłapano na kradzieży 35-latka. Mężczyzna próbował ukraść dwie kaczki, kabanosy i owoce. Znaleziono przy nim narkotyki.

W poniedziałek (30 stycznia) na komisariat w Gdańsku Śródmieściu wpłynęło zgłoszenie ze sklepu odzieżowego o kradzieży.

22-latka została ujęta przez ochronę. Próbowała ukraść czapkę i szalik – przeszła przez linię kas, chciała wyjść ze sklepu.

Podczas sprawdzania jej danych okazało się, że gdańszczanka jest poszukiwana i ma od odbycia półroczną karę pozbawienia wolności za kradzieże. 22-latka została przewieziona do policyjnego aresztu – relacjonują policjanci.

Fot. Pomorska Policja

Tego samego dnia kilka godzin później policjanci pojechali do jednego z supermarketów na Jasieniu.

Ze zgłoszenia wynikało, że pracownicy ochrony ujęli mężczyznę, który ukradł ze sklepu artykuły spożywcze. Funkcjonariusze ustalili, że 35-latek z Gdańska zabrał między innymi dwie kaczki, kabanosy oraz owoce i chciał opuścić teren sklepu bez płacenia za ten towar – dodają mundurowi.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. To jednak nie koniec jego problemów, bo policjanci znaleźli przy nim sześć porcji amfetaminy. 35-latek trafił do aresztu i usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu 3 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...