31.01.2023 11:30 9 PM/Szpitale Pomorskie

Warunki na oddziale są niewystarczające. Zbiórka na rzecz gdyńskiej hematologii

Fot. archiwum/Kamil Złoch/Gdynia.pl

Oddział posiada niewystarczające warunki przyjmowania pacjentów 1-dniowych, którym podawana jest chemia. Dlatego wspólnie podjęto decyzję o zbiórce na rzecz oddziału. „Szpitale Pomorskie” wraz z Fundacją Hematologia Gdynia oraz Gdyńską Trójką połączyły siły i podjęły się zbiórki na rzecz rozbudowy części dziennej Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Ruszyła zbiórka na ten cel, ale również trwa sprzedaż biletów na Charytatywny Bal, który odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału – 18 lutego. Dochód w całości zostanie przekazany na ten cel.

Oddział Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni każdego roku przyjmuje nawet 3000 pacjentów u których diagnozuje się i leczy schorzenia hematologiczne, głównie onkohematologiczne, tj. ostre białaczki, chłoniaki czy szpiczaki.

W 2019 r. oddział został wyremontowany nakładem ponad 9,5 mln zł ze środków unijnych i Samorządu Województwa Pomorskiego – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. – Czas na kolejny etap rozwoju gdyńskiej hematologii, który pozwoli nam uczynić ją jeszcze nowocześniejszą i przyjaźniejszą dla pacjentów.

Oddział posiada niewystarczające warunki przyjmowania pacjentów 1-dniowych, którym podawana jest chemia. Dlatego wspólnie podjęto decyzję o zbiórce na rzecz oddziału. Środki finansowe można wpłacać: bezpośrednio na konto szpitala lub też opłacić uczestnictwo w Balu.

Punktem kulminacyjnym będzie właśnie Dobroczynny Bal, z którego dochód ze sprzedaży biletów w cenie 600 zł za osobę oraz z licytacji w całości zostanie przeznaczony na powyższe przedsięwzięcie. Środki uzyskane dzięki sponsorom, a także osobom prywatnym umożliwią rozbudowanie oddziału o część, w której przeprowadzane będzie leczenie 1-dniowe i ambulatoryjne podawanie chemioterapii oraz funkcjonować będzie bank komórek macierzystych, który pozwoli na uzyskanie przez ośrodek akredytacji, jako prowadzącego przeszczepy szpiku oraz prowadzącego specjalistyczne laboratorium hematologiczne – mówi dr n. med. Wanda Knopińska, ordynator Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Wpłaty za bilety uczestnictwa w Balu Charytatywnym (600 zł/osoba): Fundacja Hematologia Redłowo: nr konta: 20 1240 1239 1111 0011 2204 2574 z dopiskiem Bilet na Bal – imię i nazwisko.

Konto dla darowizn pieniężnych „Szpitali Pomorskich”: 97 1020 1811 0000 0502 0416 8902 – z dopiskiem Gdyńska Trójka wspiera Gdyńską Hematologię.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...