18.01.2023 14:00 1 WH/UM Rumia

Rumski dżudoka wrócił z Holandii z brązowym medalem

Źródło: UM Rumia

Za nami turniej Matsuru Dutch Open Espoir 2023 w holenderskim Eindhoven. Wśród 1300 dżudoków znalazł się Dmytr Kyrychenko z Rumi, który zdobył brązowy medal.

Przypomnijmy, że w czerwcu Dmytr Kyrychenko wygrał międzynarodowy turniej Judo Baltic Cup.

Teraz nastolatek sięgnął po brązowy medal na turnieju w Holandii.

Ponad 1300 dżudoków z 23 krajów rywalizowało w turnieju Matsuru Dutch Open Espoir 2023. Odbywające się 14 i 15 stycznia w holenderskim Eindhoven zawody przyciągnęły między innymi Dmytra Kyrychenko, mieszkającego w Rumi reprezentanta gdyńskiego UKS-u Galeon. Siedemnastolatek zajął trzecie miejsce w kategorii junior młodszy – informuje miasto Rumia.

Nastolatek trenuje od piątego roku życia. W przeszłości rywalizował w zawodach międzynarodowych na terenie Ukrainy, Białorusi i Rosji. Do Polski przyjechał po wybuchu wojny na Ukrainie, a aktualnie jest uczniem ZSO w Rumi.