09.12.2022 14:30 14 WH/TTM

Wkrótce rozpocznie się remont ul. Strażackiej w Bolszewie

Fot. Marek Trybański/TTM

W piątek (9 grudnia) w urzędzie gminy Wejherowo podpisano umowę z wykonawcą na remont ul. Strażackiej w Bolszewie. Niebawem ruszą prace. Koszt inwestycji to ponad 4,5 mln złotych.

Drugi etap remontu ul. Strażackiej na odcinku Harcerska - Leśna rozpocznie się 9 stycznia.

Prosimy o wyrozumiałość. Będzie inna organizacja ruchu i prośba do mieszkańców o zastosowanie się do znaków. Jeżeli chcemy mieć lepiej, to musimy trochę pocierpieć – mówi Mirosław Gaffka, wykonawca inwestycji.

Cały remont kosztować będzie ponad 4,5 mln złotych, z czego ponad 2 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg.

Na ul. Strażackiej pojawi się asfalt oraz nowe sieci podziemne czy oświetlenie. Prace mają zakończyć się w listopadzie 2023 roku.

Będą szerokie chodniki, które zapewnią dzieciom dojście do szkoły, bo jest to droga, która jest w okolicy szkoły podstawowej. Przez cały rok trwały prace projektowe. Udało nam się je zakończyć z sukcesem – wyjaśnia wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Koszt budowy kanalizacji sanitarnej dla ulic Krucza, Żurawia i Okrężna pokryje PEWiK.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...