08.12.2022 14:00 1 WH/TTM

W powiecie puckim szukają wolontariuszy

Fot. TTM

Za nami Lokalne Forum Organizacji Pozarządowych w Pucku. Podczas wydarzenia zachęcano młodzież do wstąpienia w szeregi organizacji wolontariackich w powiecie.

Lokalne Fora Wolontariatu rozpoczęły się w środę (7 grudnia) w Wejherowie. Dzień później Fundacja Dla Was zawitała do Pucka.

Zależy nam na tym, aby pokazać wolontariat i też jego różne formy. Wolontariat to nie tylko zbiórki w sklepach, ale też wolontariat sportowy przy imprezach masowych, wydarzeniach międzynarodowych, ale także wolontariat zagraniczny, podczas którego możemy wyjechać na rok do innego kraju i tam pracować w organizacji – mówi Bartłomiej Engelbrecht, prezes Fundacji Dla Was. - Nie ma granicy wiekowej, każdy z nas może być wolontariuszem.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Podczas spotkania przyznano nagrody dla najaktywniejszych wolontariuszy.

Chcemy zachęcić młodych ludzi do pracy wolontariackiej. Jesteśmy w takiej sytuacji, że przyjeżdżają dary, które trzeba przejrzeć i ocenić czy wysyłać je na Ukrainę i ta pomoc wolontariacka jest nam bardzo potrzebna – wyjaśnia Karol Miller, naczelnik Wydziału Aktywności Społecznej w starostwie puckim.

Na terenie powiatu puckiego działa 200 organizacji pozarządowych, z czego 100 z nich bierze udział w konkursie na realizację zadań publicznych. Rocznie powiat przeznacza 170 tys. złotych na aktywność wolontariacką.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...