07.12.2022 11:19 7 WH/TTM

Tani węgiel w Helu: ‘Cena jest jedną z najniższych w kraju’

Fot. Marek Trybański/TTM

Mieszkańcy Helu mogą kupić węgiel po preferencyjnej cenie za 1650 złotych. „To jedna z najniższych cen w kraju” – mówi burmistrz Mirosław Wądołowski.

Trwa dystrybucja węgla przez samorządy, które biorą udział w programie zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Cena nie może przekroczyć 2 tys. złotych. Gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejnej 1,5 tony po 1 stycznia 2023 roku.

Zobacz także: 'Składy węglowe są zapełnione, węgiel czeka w porcie'. Morawiecki przyjechał na Pomorze

Myślę, że Hel wywiązuje się bardzo dobrze z tego nowego projektu. Od początku zebraliśmy informacje ile rodzin zechce skorzystać z kupna węgla po preferencyjnej cenie, zrobiliśmy wywiad, podpisaliśmy stosowne umowy i od dwóch tygodni ten proces jest realizowany – wyjaśnia burmistrz Mirosław Wądołowski.

Mieszkańcy Helu mogą kupić tonę węgla za 1650 złotych, a koszt transportu wynosi 100 złotych.

To zasługa spółki z Jastarni, z którą podpisaliśmy umowę. Oni podeszli do problemu po ludzku, z życzliwością. Od wielu lat prowadzą skład. Stwierdzili, że to są ich klienci, nie chcą na nich zarabiać, dlatego zaproponowali taką cenę za usługę całego procesu – dodaje Wądołowski.

Aby zakupić węgiel po preferencyjnej cenie, należy złożyć wniosek, następnie gmina weryfikuje informację i wystawia fakturę, która musi zostać opłacona. Po wpłacie urzędnicy informują skład i przekazują dane kontaktowe klienta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...