05.12.2022 12:00 25 PM/PUW Gdańsk

'Składy węglowe są zapełnione, węgiel czeka w porcie'. Morawiecki przyjechał na Pomorze

Fot. Kancelaria Premiera

"Dzisiaj problem polega na tym, że w niektórych gminach składy węglowe, z którymi gminy podpisały umowy są już zapełnione, dlatego tu w porcie czeka kilka składów" - powiedział podczas dzisiejszej wizyty w gdańskim porcie premier Mateusz Morawiecki.

Od spotkania w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A. rozpoczęła się dzisiejsza (5 grudnia) wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego na Pomorzu. Szefowi rządu towarzyszy wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

To kolejna wizyta Prezesa Rady Ministrów w porcie. Tak jak poprzednia w październiku i ta dotyczyła dystrybucji węgla i współpracy z samorządami.

Zaproponowaliśmy dopłatę do węgla, żeby 3 tony były tańsze, ale to okazało się niewystarczające. Weszliśmy w ciąg logistyczny, uruchomione zostały wszelkie możliwości przeładunkowe, większy przywóz z całego świata i dzisiaj ten węgiel jest. Dzisiaj problem polega na tym, że w niektórych gminach składy węglowe, z którymi gminy podpisały umowy są już zapełnione, dlatego tu w porcie czeka kilka składów – powiedział podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił się także do mieszkańców – "jeśli jakaś gmina z różnych względów nie współpracuje, to zwróćcie się do swoich włodarzy, żeby umożliwili dostarczenie węgla bezpośrednio czy to przez importerów, czy inne składy węglowe. My taką logistykę zorganizujemy".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...