28.11.2022 13:33 0 PM

Ciało mężczyzny znaleziono w rzece

Fot. Marek Trybański/TTM

W rzece w redzkim parku znaleziono ciało mężczyzny. Zwłoki wydobyli strażacy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Aktualizacja 28 listopada godz. 14:00

W czynnościach brał udział prokurator, który nadzorował policyjne czynności. Wykonane zostały oględziny z udziałem biegłego. Wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Będzie ustalane co było przyczyną śmierci tego mężczyzny. Zwłoki zostały zabezpieczone - informuje asp. sztab. Aneta Potrykus z wejherowskiej komendy.


Do makabrycznego odkrycia doszło w poniedziałek (28 listopada). W rzece Redzie, na wysokości przystani kajakowej w parku, znaleziono zwłoki.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o osobie znajdującej się w rzece Reda na wysokości przystani kajakowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej - informuje st. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy KP PSP w Wejherowie.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Po przybyciu na miejsce strażacy w zabezpieczeniu – kamizelki, podpięci pod linkę, wyciągnęli ciało na brzeg.

Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia, podjęli ciało mężczyzny z rzeki i przekazali ratownikom medycznym. Ratownicy ze względu na stan ciała odstąpili od dalszych czynności medycznych – dodaje st. kpt. Mirosław Kuraś.

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.


Czytaj również: