22.11.2022 11:12 2 WH/GOSRiT Luzino

Paulina Stenka z gminy Luzino zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy

Fot. GOSRiT Luzino

Kolejny sukces kickbokserki z gminy Luzino. Paulina Stenka wywalczyła w Turcji brązowy medal Mistrzostw Europy seniorek w wadze do 70 kg w formule kick-light.

Za nami Mistrzostwa Europy w Antalya seniorek w kickboxingu.

W walce o wejście do strefy medalowej pokonała Włoszkę przez RSC w 3 rundzie (przed czasem). W walce o wejście do finału minimalnie, werdyktem nie jednogłośnym przegrała z Turczynką, późniejszą Mistrzynią Europy, która w finale wygrała z Dunką – informuje Piotr Klecha z GOSRiT Luzino.

Mieszkanka gminy Luzino ma na swoim koncie sześć medali z imprez mistrzowskich rangi międzynarodowej. Pierwszy tak duży sukces pojawił się w 2017 roku w Macedonii, gdzie zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Europy kadetek starszych (light i kick-light) W 2018 roku została Mistrzynią Świata juniorek w formule kick-light we Włoszech. Natomiast w 2019 i 2021 roku sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Świata seniorek.

Paulina wynikiem w Turcji umocniła się na trzeciej pozycji światowego rankingu kickboxingu w jej kategorii. Nasza zawodniczka to wieloletnia reprezentantka Polski, wielokrotna mistrzyni i medalistka Mistrzostw Polski. Reprezentuje Klub KTS-K GOSRiT Luzino, posiada czarny pas I DAN. Jest stypendystką Gminy Luzino, na co dzień pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w kębłowskiej szkole oraz prowadzi treningi w sekcjach w Luzinie i Kębłowie. Jest też uczestniczką Projektu United Team Kickboxing – relacjonuje Klecha.

Zobacz także: Żaneta Stenka z Luzina wicemistrzynią świata

Siostra Pauliny, Żaneta, także odnosi sukcesy w świecie kickboxingu. W październiku wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata juniorek w kickboxingu w formule light contact powyżej 70 kg.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24