18.11.2022 15:30 0 WH/TTM

Gmina Linia główną bohaterką nowej wystawy

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami wernisaż wystawy „Apetyt na sztukę. Linia i okolice w malarstwie”. W Gminnym Domu Kultury oglądać można 30 prac, które powstały latem podczas pleneru malarskiego w Strzepczu.

W czwartek (17 listopada) w GOK-u w Lini zaprezentowano szerszej publiczności efekty pracy artystów ze stowarzyszenia „Pro Bono” w Luzinie.

Wykonujemy różne zadania w środowisku luzińskim, ale jak jesteśmy zapraszani do współpracy w innych gminach to jesteśmy w siódmym niebie – mówi Zofia Botulińska ze stowarzyszenia. - Staraliśmy się utrzymać w konwencji kaszubskiej - pejzaże, krajobrazy i inne rzeczy, które kojarzą się z tym miejscem. Wszyscy robili coś, co im akurat w duszy grało.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W sierpniu w Strzepczu powstały obrazy, rzeźby czy hafty. Prace przygotowali artyści z całej Polski, m.in. z Wieliczki czy Zakopanego.

Wystawa Apetyt na sztukę dostępna jest w Gminnym Domu Kultury w Lini do połowy grudnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24