10.11.2022 11:00 0 PM/UM Rumia

Uczennica z Rumi została mistrzynią świata w windsurfingu

mat.pras.

Michelle Urzykowski, uczennica jednej z podstawówek w Rumi. została Mistrzostwa Świata w Windsurfingu do lat 13. Mistrzostwa odbyły się na Cyprze, wzięło w nich udział 250 zawodniczek i zawodników z 22 krajów.

Dziewięcioosobowa reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Świata w Windsurfingu zdobyła 4 medale, wszystkie przypadły przedstawicielom Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

W klasyfikacji generalnej, czyli uwzględniającej także chłopców, Michelle zajęła 4. miejsce. Brąz w tej samej kategorii zdobyła Oliwia Mroczkowska z sopockiego klubu, a wicemistrzem świata chłopców został Jan Serafiński-Melsztyński. Z kolei w rywalizacji 17-latek brąz wywalczyła Linda Falkiewicz - czytamy na stronie rumskiego urzędu miasta.

Rumska uczennica klasy VIa w Podstawowej Ekologicznej Szkole Społecznej w Rumi pływa od 4 lat, a ściga się drugi sezon. Treningi ma czasami 5 razy w tygodniu.

Pływając, czuje się wolna. To już jej drugie mistrzostwo świata. W ubiegłym roku Michelle wywalczyła złoto we Włoszech - czytamy na stronie Rumi.