02.11.2022 09:01 28 WH

Dwa warianty drogi krajowej do elektrowni jądrowej

Źródło: https://lubiatowo-s6.pl/

Przed nami spotkanie informacyjne na temat budowy drogi krajowej Lubiatowo-Trasa Kaszubska, która będzie połączeniem drogowym do elektrowni jądrowej. Przygotowano dwa warianty przebiegu nowej trasy.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o projektowaniu nowej drogi krajowej. Trasa ma połączyć S6 na węźle Łęczyce z przyszłą lokalizacją elektrowni jądrowej w gminie Choczewo. Ma to być droga jednojezdniowa, o parametrach klasy GP - droga główna ruchu przyspieszonego. Jest to klasa obowiązująca na nowych drogach krajowych, niebędących drogami szybkiego ruchu.

Zobacz także: Będą projektować drogę do przyszłej elektrowni jądrowej

Gmina Choczewo poinformowała, że w poniedziałek (7 listopada) w urzędzie odbędzie się spotkanie informacyjne, gdzie zostaną przedstawione dwa warianty przebiegu nowej drogi i będzie się toczyć dyskusja na ten temat. Początek o godzinie 18:00.

Zobacz także: Trasa Kaszubska dostępna jeszcze tej jesieni - aktualna droga krajowa będzie wojewódzką

Celem spotkań informacyjnych jest: zaprezentowanie dwóch wariantów przebiegu osi drogi, omówienie uwarunkowań związanych z tymi przebiegami trasy, wysłuchanie Państwa opinii co do prezentowanych rozwiązań – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dwa zaproponowane warianty drogi przedstawione są na zdjęciu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...