24.08.2022 10:00 19 PM/GDDKiA

Będą projektować drogę do przyszłej elektrowni jądrowej

Fot. GDDKiA

"Podpisaliśmy umowę na przygotowanie dokumentacji nowej drogi krajowej" - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa pozwoli na sprawny dojazd do regionu, gdzie znajduje się preferowana lokalizacja elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino”.

Nowa droga krajowa połączy drogę ekspresową S6 na węźle Łęczyce z przyszłą lokalizacją elektrowni jądrowej w gminie Choczewo. Trasa będzie jednojezdniowa, o parametrach klasy GP - droga główna ruchu przyspieszonego. Jest to klasa obowiązująca na nowych drogach krajowych, niebędących drogami szybkiego ruchu.

Czytaj również: Są dwa warianty linii kolejowej do atomówki

Wykonawcą dokumentacji jest firma Transprojekt Gdański, która za jej realizację otrzyma kwotę około 10,8 mln zł.

Opracowanie dokumentacji podzielono na dwa zadania, które będzie realizował ten sam wykonawca. Zadanie nr 1 obejmuje przygotowanie dokumentacji dla odcinka drogi krajowej od elektrowni jądrowej w preferowanej przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe lokalizacji „Lubiatowo-Kopalino” do drogi wojewódzkiej nr 213 (DW213). Przewidziany czas to 12 miesięcy. Zadanie nr 2 obejmuje sporządzenie dokumentacji dla odcinka od DW213 do węzła Łęczyce na drodze ekspresowej S6 Leśnice - Bożepole Wielkie (jest obecnie w realizacji w systemie Projektuj i buduj). Na to zadanie przewidzieliśmy czas 14 miesięcy - informuje GDDKiA.

Czytaj również: Rozmawiali o infrastrukturze towarzyszącej elektrowni atomowej


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24