04.10.2022 15:05 0 PM

'Był zawsze życzliwy, uśmiechnięty'. Odszedł 48-letni zakonnik z Bolszewa

Fot. Parafia Bolszewo

„Mimo słabego stanu zdrowia, był zawsze życzliwy, uśmiechnięty i dla każdego miał dobre słowo” – tak parafianie z Bolszewa wspominają ojca z zakonu pijarów Wiktora Zaniewskiego, który zmarł w poniedziałek (3 października). Zakonnik miał 48 lat. Pogrzeb o. Wiktora odbędzie się na Białorusi.

O. Wiktor Zaniewski urodził się 12 października 1974 r. w Grodnie na Białorusi. Po ukończeniu szkoły średniej, 24 sierpnia 1992 roku wstąpił do Zakonu Pijarów i rozpoczął nowicjat, który odbył w Łowiczu. 25 sierpnia 1993 roku złożył pierwszą profesję zakonną i przyjął imię: Wiktor od Matki Bożej Fatimskiej. Następnie odbył studia filozoficzno – teologiczne na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. 10 kwietnia 1999 roku złożył śluby uroczyste, a 13 marca 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie.

Posługę duszpasterską pełnił w Szczuczynie i w Lidzie na Białorusi, następnie w Krakowie – Rakowicach. Potem posługiwał w Czausach na Białorusi, a od 2013 roku, w Bolszewie.

Posługę duszpasterską pełnił z wielką gorliwością i z oddaniem się Bogu i ludziom. W naszej parafii w Bolszewie odprawiał msze święte i nabożeństwa, głosił słowo Boże, udzielał sakramentów świętych, prowadził Krąg Domowego Kościoła, był duchowym opiekunem Wspólnoty Dzieci Maryi i Rycerstwa Niepokalanej – mówi o. Łukasz Adamusiak SchP z parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie.

Oprócz tego odwiedzał chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną w pierwsze piątki miesiąca i przed świętami.

Mimo słabego stanu zdrowia, był zawsze życzliwy, uśmiechnięty i dla każdego miał dobre słowo. Był jak to wyrażają parafianie, kapłanem z powołania. W przeddzień swojej śmierci, w naszej wspólnocie zakonnej, o. Wiktor przyjął Wiatyk i Sakrament Namaszczenia Chorych. Zmarł dnia 3 października 2022 roku w godzinach popołudniowych w szpitalu w Wejherowie – dodaje o. Łukasz Adamusiak SchP.

Różaniec w intencji zmarłego odmawiany będzie do piątku włącznie o godz. 20:00. Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Bolszewie zostanie odprawiona w sobotę 8 października 2022 roku o godz. 11.00, wcześniej od godz. 9.30 jutrznia i różaniec. Pogrzeb o. Wiktora odbędzie się na Białorusi.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24