01.10.2022 18:46 9 PM

Ponad stu rowerzystów upamiętniło pomordowanych księży w Piaśnicy

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

"Cieszy nas frekwencja, pogoda dopisała" - mówili organizatorzy II Rowerowego Rajdu Piaśnickiego, który odbył się w sobotę (1 października). Rowerzyści uczcili pamięć zamordowanych księży z rąk hitlerowskich na początku II wojny światowej w Lasach Piaśnickich.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Co roku wspominamy jednego kapłana, w zeszłym roku był ksiądz Angryk z Władysławowa, w tym roku upamiętniamy księdza Kaszubowskiego z gminy Kosakowo. Cieszy nas frekwencja, pogoda dopisała. Trasa była malownicza biegła przez powiat pucki, trochę przez powiat wejherowski, 25 km trasy w jedną stronę. Na każdym etapie rowerzyście się dołączali, jest nas ponad sto - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Michał Kowalski, stowarzyszenie Nasze Pomorskie, radny powiatu puckiego. — Fajna idea, bardzo nas to cieszy, że jest sporo chętnych i pozytywny odzew. Mamy gości z Lęborka, rowerzystów z Trójmiasta - dodaje.

Celem rajdu jest upamiętnienie zamordowanych w Piaśnicy polskich duchownych posługujących na Ziemi Puckiej, którzy zostali rozstrzelani w październiku i listopadzie 1939 roku. Większość z nich w konkretnym dniu 11 listopada 1939. Rajd ma także przedstawić zamordowanych duchownych, ponieważ wielu mieszkańców powiatu puckiego nie ma o nich wiedzy albo też ich wiedza jest bardzo szczątkowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24