02.10.2022 09:00 5 PM/ZUS

Bon turystyczny ważny do końca marca 2023 roku

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

Dzięki nowelizacji ustawy z polskich bonów turystycznych będzie można korzystać o pół roku dłużej, do końca marca 2023 roku. Mieszkańcy Pomorza mogą jeszcze aktywować blisko 42 tys. bonów.

Z Polskich Bonów Turystycznych można korzystać od połowy sierpnia 2020 roku. Bon przysługuje na dziecko, które ma prawo do świadczenia lub dodatku wychowawczego „Rodzina 500+”. Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością dodatkowy bon o takiej samej wartości. Pierwotnie bony miały być ważne do 30 września 2022 roku.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Można też nimi opłacić jednodniowe wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi w ramach danej oferty. Transakcje bonem przyjmują podmioty, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Listę podmiotów można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel - informuje Krzysztof Cieszyński regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego.

Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można go aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego). Płatności bonem są realizowane poprzez SMS. Chcąc zapłacić za usługę trzeba pokazać w podmiocie turystycznym specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Z blisko 283 tys. bonów przygotowanych dla mieszkańców Pomorza, aktywowali oni ponad 240 tys. Ponad 171 tys. z tych bonów wykorzystano w całości. Wartość transakcji jaką mieszkańcy Pomorza wykonali przy użyciu bonów turystycznych to prawie 190 mln zł - dodaje Krzysztof Cieszyński.

Jak informuje rzecznik ZUS dzięki transakcjom przy użyciu Polskiego Bonu Turystycznego pomorski sektor turystyczny otrzymał do tej pory ponad 515 mln złotych. Płatności trafiły do ponad 5,9 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego z Pomorza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24