28.09.2022 14:07 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Świąteczne książeczki dla dzieci — idealne na prezent pod choinkę!

Materiał Partnera

Jeśli zastanawiasz się, jakie prezenty na święta dla dzieci kupić — dla swoich pociech lub maluchów z rodziny — książeczki będą idealnym wyborem. W tym artykule zebraliśmy ciekawe tytuły z motywem zimy i świąt Bożego Narodzenia. Idealnie dopasują się do klimatu i będą piękną pamiątką.

Czytanie dziecku książek jest bardzo korzystne dla jego rozwoju. Wzmacnia więź z bliskimi, rozwija słownictwo, wyobraźnię i empatię, uczy koncentracji i pozytywnych wzorców zachowań. Najmłodsze dzieci podczas czytania czują bliskość rodzica i mogą być zachęcone do powtarzania słów, starsze — chętnie porozmawiają o wydarzeniach z książeczki, które mogą być cenną nauką na przyszłość. Dzięki czytaniu dzieci powiększają swoją wiedzę ogólną, lepiej radzą sobie w szkole, uczą się rozwiązywania problemów i… poznają doskonały sposób zapobiegania nudzie! Jakie książeczki warto wybrać na gwiazdkowe prezenty? Sprawdź naszą listę.

Książki idealne na prezenty na święta dla dzieci

Poniżej znajdziesz tytuły książeczek dla dzieci z różnych grup wiekowych. Dzięki temu możesz odkryć idealne prezenty dla kilku dzieci w różnym wieku. Pięknie ilustrowane, zabawne i mądre historie będą miłą świąteczną lekturą i pozwolą na wspólne spędzenie czasu. Jakie książki sprawdzą się jako prezenty na święta dla dzieci (sprawdź na TaniaKsiazka.pl)?

Kuku zostaje Świętym Mikołajem, Monika Kamińska

Książka dla dzieci w wieku 3+. Jej bohaterem jest chłopiec Kuku, który martwi się, że elfy w pocie czoła przygotowują prezenty na święta dla dzieci, a same nie dostają żadnego podarunku. Chłopiec postanawia pomóc Świętemu Mikołajowi i przygotować upominki dla jego pomocników. Ta książka polskiej autorki i ilustratora (Andrzeja Tylkowskiego) pokazuje dzieciom, że ważna jest bezinteresowność, a radość może sprawiać nie tylko dostawanie prezentów, ale również ich dawanie.

Milion miliardów Świętych Mikołajów, Hiroko Motai i Marika Maijala

Uznana za najpiękniejszą fińską książkę 2014 roku, w Polsce wydana przez znane wydawnictwo książek dla dzieci Dwie Siostry. Maluchy (w wieku 3+) znajdą w książeczce odpowiedź na pytanie: czy Święty Mikołaj istnieje naprawdę? Rodzice z kolei zachwycą się magią świąt płynącą z każdej strony tej wyjątkowej historii.

Jak ratowaliśmy Wigilię, Ellen Karlsson i Cecilia Heikkilä

Wyjątkowa książeczka z 25 rozdziałami została stworzona w taki sposób, by można od początku grudnia codziennie czytać jeden rozdział — aż do świąt! W zerówce Tima dzieci codziennie zrywają kartkę z kalendarza. Timowi zależy, by mógł zerwać tę wyjątkową, z datą 24 grudnia, jednak nagłe wydarzenie sprawia, że święta są zagrożone. Teraz wszystko w rękach dzielnych przedszkolaków!

O zimie, Kristina Digman Kristina i Naslund Gorel

Kiedy spada śnieg, a jezioro skuwa lód, świat wokół wygląda zupełnie inaczej. Książeczka O zimie zbiera dla dzieci ciekawostki o tej porze roku, doprawione wierszykami i mnóstwem optymizmu. Minimalizm książeczki sprawia, że bardzo podoba się ona najmłodszym, a magiczna pora roku okazuje się jeszcze ciekawsza, gdy dzieci mogą poznać zimowe aktywności i inne fakty związane z zimą.

Gwiazdka z tatą Oli. Tata Oli. Tom 4, Thomas Brunstrøm

Tata Oli to seria duńskiego pisarza, który inspirację czerpie z własnej codzienności. Gwiazdka z tatą Oli to już czwarty tom przygód zwariowanej rodzinki, którą dzieci uwielbiają! Tym razem również nie jest spokojnie — kłótnie podczas strojenia choinki, zgubiony strój Mikołaja, brak pomysłów na prezenty… Jak zapanować nad tym bałaganem? Miejmy nadzieję, że Ola wraz z tatą coś wymyślą!

Magiczny sklep z prezentami, Maudie Powell-Tuck

Wzruszająca opowieść dla dzieci daje nadzieję i przekazuje ważne wartości. Głównym bohaterem książki jest Bartek, dla którego święta nie zapowiadają się wesoło. Jego rodzice nie mogą kupić choinki, prezentów, ani nawet ciepłego posiłku. Jednak święta to magiczny czas. Chłopiec spotyka niedźwiedzia polarnego, który zabiera go do wyjątkowego sklepu. W sklepie znajdują się wymarzone prezenty na święta z całego świata. Czy dzięki temu Bartek będzie mógł przeżyć Boże Narodzenie tak, jak sobie wymarzył?

Święta pana Misia, Wilson Karma

Wierszowana historyjka dla dzieci w wieku przedszkolnym opowiada o Misiu, który spędza święta ze swoimi przyjaciółmi — innymi leśnymi zwierzątkami. Zwierzęta stroją razem choinkę, przygotowują potrawy oraz śpiewają kolędy. Czekają także na Mikołaja, który wręczy im prezenty. Książeczka pokazuje dzieciom, że święta są wyjątkowe, ponieważ Miś ma wokół siebie przyjaciół, którzy się sobą opiekują i troszczą się o siebie nawzajem.

Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie, Monika Utnik-Strugała

Ta książeczka zaciekawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na pięknie ilustrowanych stronach zawarto ciekawostki o tym, jak wyglądają święta w różnych zakątkach świata. Dzieci mogą nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale także odkryć, jaką radość daje zdobywanie wiedzy o świecie. Dowiadują się także, jak bardzo ludzie mogą się różnić. A może niektóre tradycje wypróbujecie we własnym domu?

Książek z motywem świąt dla dzieci jest o wiele więcej! Elf i pierwsza Gwiazdka, Święta Misia Tulisia, Czas na choinkę czy Jano i Wito. Zapach świąt — każdy z tych tytułów może być wyjątkowym dopełnieniem bożonarodzeniowego okresu w Waszym domu.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24