28.09.2022 15:00 12 PM/KPP Wejherowo

Nie miał pasów i aktualnych badań technicznych auta

Fot. policja

Podczas kontroli drogowej na terenie gminy Linia policjanci zauważyli, że przejeżdżający kierowca nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że nie ma też ważnych badań technicznych auta.

Do zdarzenia doszło we wtorek (28 września) po godzinie 10:00 na terenie gminy Linia.

W trakcie służby policjanci zauważyli, że przejeżdżający kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że samochód, którym jechał 60-latek nie posiadał aktualnych badań technicznych – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu oraz ukarali mężczyznę 100-złotowych mandatem otrzymał też 5 punktów karnych.

Policjanci apelują, żeby kierowcy jak i pasażerowie pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, których zadaniem jest ratowanie życia i zdrowia podczas zdarzenia drogowego oraz nie zapominali o najmłodszych pasażerach, którzy powinni być przewożeni zawsze w fotelikach dostosowanych do wzrostu i wagi dziecka oraz powinni być zapięci w pasy bezpieczeństwa.

Mandat za brak fotelika wynosi 300 zł, a kierowca otrzymuje 6 punktów karnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24