28.09.2022 13:00 0 PM

Oddadzą hołd pomordowanym w Piaśnicy

Fot. Anna Grzymkowska/archiwum

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października odbędą się uroczystości ku czci pomordowanych w Lesie Piaśnickim w czasach drugiej wojny światowej. Początek wydarzenia o godzinie 10:40 przy ołtarzu.

Piaśnica to Kaszubska Golgota. Od października 1939 do marca 1940 roku z rąk niemieckich okupantów, zginęło ponad 14 tys. osób. Ofiarami byli m.in. księża, nauczyciele, lekarze i dzieci. To największa nekropolia z czasów II wojny światowej na Pomorzu.

Każdego roku w tym miejscu odbywają się uroczystości patriotyczno-religijne. Tym razem mieszkańcy Pomorza, przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń oraz władze samorządowe spotkają się w niedzielę (2 października) przy ołtarzu w Piaśnicy.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:40 nabożeństwem oczekiwania, które przygotuje młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Następnie odegrany zostanie polski hymn i odbędzie się podniesienie flagi na maszt, po tym wójt Przemysław Kiedrowski wygłosi przemówienie. Kolejnym punktem uroczystości będzie msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa.

MZK Wejherowo uruchomi dodatkową, bezpłatną linię autobusową P, która zawiezie podróżnych do Lasu Piaśnickiego.

[IMG]2[/IMG]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24