26.09.2022 15:24 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Twoje włosy są cienkie czy grube? Jak rozpoznać różnicę?

Materiał Partnera

Obecnie panuje duży trend w dziedzinie fryzjerstwa - ludzie zapuszczają włosy. Ale czy to dobry pomysł? W tym artykule poznamy zalety i wady długich włosów oraz dowiemy się, jak odróżnić włosy cienkie od grubych.

Rodzaje włosów

Jeżeli nie jesteś pewna czy Twoje włosy są cienkie czy grube, oto jak je odróżnić:  

  • Włosy cienkie są również delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniom. Są zazwyczaj proste i mają miękką strukturę. Mogą być błyszczące lub matowe, w zależności czy są zdrowe czy zniszczone.

  • Grube włosy mają dużo większą objętość niż cienkie, co oznacza, że zajmują więcej miejsca na skórze głowy. Ich struktura jest twarda i mniej sprężysta. Trudniej poddają się stylizacji i często się puszą.

Maska na włosy, jak wybrać i które naprawdę działają

Czy martwisz się bo masz rzadkie włosy i boisz się  ich kondycję? Chcesz je chronić przed szkodliwym działaniem słońca i zanieczyszczeniami? Jeśli tak, to warto rozważyć zastosowanie maski do włosów.   Istnieje wiele różnych rodzajów masek do włosów dostępnych na rynku, a każda z nich daje inne, własne korzyści. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednią maskę do włosów dla swoich potrzeb.   Po pierwsze, pamiętaj, że nie wszystkie maski do włosów są przeznaczone do cienkich lub delikatnych włosów. Niektóre służą do poprawy ogólnego zdrowia i kondycji, podczas gdy inne są specjalnie zaprojektowane, aby wzmocnić i odbudować cienkie i uszkodzone włosy.   Po drugie, weź pod uwagę składniki wybierając ten produkt. To kosmetyk do zadań specjalnych. Oceń czego potrzebują Twoje włosy i dobierz ją odpowiednio do ich potrzeb.   Wreszcie, pamiętaj, że maska do włosów powinna być stosowana regularnie, aby uzyskać z niej jak najwięcej korzyści. Raz w tygodniu jest zazwyczaj wystarczające, aby poczuć rezultaty i zobaczyć lepszy efekt.  

Najlepsze maseczki na rzadkie włosy

  Maska na włosy charakteryzuje się bogatszym składem, co ma wpływ na jej formułę. Maski do włosów wysokoporowatych, posiadają gęstą konsystencję. Ich zadaniem jest intensywne odżywienie i regeneracja włosa, dlatego jeśli masz rzadkie włosy powinnaś pozostawić ją włosach znacznie dłużej niż odżywkę. Substancje zawarte w masce potrzebują więcej czasu, aby dobrze wniknąć w strukturę włosa. Oto kilka propozycji maseczek na rzadkie włosy:  

  • maska emolientowa, która zawiera dużą ilość maseł roślinnych, odżywia i zabezpiecza włos przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi

  • maska proteinowa, zawiera natomiast proteiny roślinne, które uzupełniają ubytki powstałe w strukturze włosa

  • maska humektantowa, zapewnia optymalne nawilżenie, poprzez zatrzymanie cząsteczek wody we wnętrzu włosa  

Podsumowanie

  Rzadkie włosy stanowią często duży problem. Trudno nadać im objętości przez zwykłą stylizację, często się elektryzują. Jeśli masz cienkie i delikatne włosy, istnieje kilka sposobów, które przedstawiliśmy abyś mogła stwierdzić, czego najbardziej potrzebujesz, by poprawić ich wygląd. Zastosuj odpowiednią maskę i ciesz się pięknym wyglądem.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24