24.09.2022 08:08 15 Kaja

Ekofabryka rozda kolejne wielorazowe woreczki w Wejherowie

Fot. archiwum

Kolejne wielorazowe woreczki na owoce i warzywa trafią do wejherowian. W najbliższy wtorek (27 września) pracownicy wejherowskiej Ekofabryki przekażą mieszkańcom kolejną partię woreczków, które zostały uszyte z firanek. Akcja realizowana w ramach drugiego cyklu „KLIMATycznie w Wejherowie”, odbędzie się na wejherowskim rynku.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja tej akcji odbyła się w czerwcu i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

Jeśli gdzieś w Waszych domach zalegają firanki przynieście je do nas w dniu akcji lub przywieście do Punktu PSZOK na ul. Ekologiczną 7 i zostawcie w kontenerze na rzeczy do ponownego użycia. Wrzucimy je ponownie do obiegu w innej odsłonie – zachęcają pracownicy Ekofabryki.

Woreczki z firanek mają wiele zalet. Najważniejsza to możliwość ich wielokrotnego użytkowania. Po drugie są lekkie, mieszczą się w kieszeni, ratują firanki przed zapomnieniem i przede wszystkim są bardzo dobrą alternatywą dla plastikowych woreczków na owoce i warzywa używanych w sklepach.

Akcja rozdawania woreczków odbędzie się w najbliższy wtorek w godzinach 09.00-11.00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24