22.09.2022 14:45 2 Kaja

Wpadł przez kradzież tablicy rejestracyjnej ze skutera. Na koncie miał więcej przewinień

Fot. KMP w Gdańsku

We wtorek (20 września) w nocy, policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że przy ul. Dworskiej mężczyzna kręci się przy skuterach, a także łapie za klamki samochodów. Zgłaszający podał jego rysopis, a następnie opisał motocykl, którym mężczyzna odjechał w kierunku al. Hallera.

Funkcjonariusze pojechali przeszukać teren i na al. Rzeczypospolitej zauważyli opisywany przez zgłaszającego motocykl marki Honda, który stał zaparkowany przy jednym ze sklepów monopolowych. W środku zastali 18-latka, którego wylegitymowali. Podczas interwencji okazało się, że chwilę wcześniej ukradł ze skutera tablicę rejestracyjną, a następnie zamontował ją na motocyklu, który także ukradł. Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli woreczek strunowy z białym proszkiem, którym okazał się mefedron – informują gdańscy policjanci.

W toku postępowania ustalono, że wart 2,5 tys. zł motocykl 18-latek ukradł w lipcu innemu gdańszczaninowi, a w lipcu 2021 roku wybił szybę w audi A3, zabierając z wnętrza torbę, zawierającą m.in. zapasowy kluczyk do auta. To ostatecznie też ukradł, ale rok później.

Mężczyzna usłyszał w sumie 4 zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24