20.09.2022 09:53 9 PM/KWP Gdańsk

Ukrył wędkarskie akcesoria w pojemniku i zapłacił tylko za pojemnik

Fot. KWP Gdańsk

Mężczyzna na zakupach ukrył wędkarskie akcesoria w plastikowym pojemniku i płacąc jedynie za pojemnik, wyszedł ze sklepu. W taki sam sposób, na początku tygodnia dokonał kradzieży czterokrotnie za łączną kwotę 13 tys. zł. Został zatrzymany przez policję.

W minionym tygodniu policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie jednego z hipermarketów w Gdańsku. Łupem sprawcy padły akcesoria wędkarskie o łącznej wartości ponad 13 tys. zł. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że złodziejem jest najprawdopodobniej jeden z dostawców towaru. Te przypuszczenia potwierdziła analiza zabezpieczonych nagrań.

W miniony piątek kryminalni zatrzymali mężczyznę, gdy przyszedł do hipermarketu na zakupy. Policjanci sprawdzili też samochód, którym przyjechał. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ukradziony ze sklepu towar. Jak się okazało, mężczyzna ukrył wędkarskie akcesoria w plastikowym pojemniku i płacąc jedynie za pojemnik, wyszedł ze sklepu - informuje gdańska policja.

W taki sam sposób, na początku tygodnia dokonał kradzieży czterokrotnie. Jego łupem padły m.in. sztuczne przynęty, spławiki, haczyli oraz inne wędkarskie akcesoria. Podczas czynności policjanci odzyskali większość ukradzionego mienia, zabezpieczyli także kilka tys. zł. na poczet przyszłej kary.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24