20.09.2022 09:26 0 PM/UG Wejherowo

Nowe ujęcie wody w Kąpinie ma rozwiązać problem mieszkańców

Fot. archiwum TTM

W maju i czerwcu tego roku mieszkańcy Kąpina (gmina Wejherowo) zmagali się brakiem wody, który był spowodowany suszą. Władze gminy szukały rozwiązania tego problemu – modernizowano studnie, ale to też nie przyniosło zamierzonych efektów. Teraz podpisano umowę na dzierżawę ujęcia wody.

„Od niedzieli Kąpino nie ma wody” – pisała w maju nasza Czytelniczka. Ta sytuacja powtarzała się, a w miejscowości podstawiano beczkowozy. Jak informowali wówczas urzędnicy brak wody wynikał z długotrwałej suszy, a taka sytuacja nie zdarzała się w poprzednich latach.

Czytaj również: Będzie nowa studnia w Kąpinie. Wójt prosi o racjonalne zużycie wody

Władze gminy rozważały kilka opcji na rozwiązanie problemu. W planach jest wybicie nowej studni. Pisaliśmy o tym tutaj.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że gmina Wejherowo podpisała z Nadleśnictwem Wejherowo umowę dzierżawy ujęcia wody i stacji uzdatniania z hydrofornią zlokalizowanej w Kąpinie.

Z ramienia gminy umowę podpisał wójt Przemysław Kiedrowski, zaś nadleśnictwo reprezentowane było przez nadleśniczego Jacka Szulca oraz sekretarza Kazimierza Barcza – czytamy na stronie gminy Wejherowo.

Kolejnym etapem prac będzie połączenie ujęcia z siecią wodociągową w Kąpinie. Jak informują władze gminy działania te maja na celu zapewnienie niezawodności w dostawie wody dla mieszkańców Kąpina.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24