15.09.2022 11:00 0 PM/mat.pras./UM Wejherowo

Dwa złote medale i jeden srebrny dla zawodników z Wejherowa

Fot. mat.pras.

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Walki i Lekkiej Atletyki "Shotkan i L.A. Wejherowo podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Polskiej Unii Karate w Tczewie wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z 13. klubów.

Fot. mat.pras. Fot. mat.pras. Fot. mat.pras.

Wejherowski klub reprezentowało pięcioro zawodników. W konkurencji kata złoty medal wywalczyła Maja Wenta i Agata Ziemann, a srebrny - Barbara Brylowska. Pozostali zawodnicy zaliczyli dobre starty - Emilia Mehring wywalczyła piąte miejsce w kumite indywidualnym. Wszyscy medaliści oraz zdobywcy 5 i 7 miejsca zdobywają punkty w Ministerialnym Programie Sportu Młodzieżowego. Trenerami wjherowskich karateków są Rudolf Simenak i Maria Pieper - czytamy na stronie wejherowskiego ratusza.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiej Unii Karate w Tczewie, to najważniejsza impreza w roku dla zawodników z rocznika 2011, 2010 i 2009. Mistrzostwa makroregionu zgromadziły w Tczewie najlepszych zawodników z województwa zachodnio - pomorskiego, pomorskiego, warmińsko - mazurskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24