16.08.2022 13:00 3 AB/KMP Gdynia

Ukradli elementy maszyny do wytwarzania betonu

źródło: KMP Gdynia

Ukradli silniki elektryczne, reduktory przekładni zębatych oraz elementy sterujące maszyną. Wszystkie skradzione przedmioty były warte 280 tysięcy złotych. Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Gdyni - Oksywiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i włamanie na terenie wytwórni betonu.

Funkcjonariusze ustalili, że od jakiegoś czasu ginie osprzęt z maszyny służącej do wytwarzania betonu. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo – śledcza, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem służbowym. Stróże prawa sprawdzili monitoring, sporządzili rysopis sprawców i zaczęli sprawdzać pobliski rejon wraz z punktami skupu złomu - informuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

źródło: KMP Gdynia źródło: KMP Gdynia

Policjanci wytypowali prawdopodobną ścieżkę odejścia sprawców kradzieży.

Trop zaprowadził mundurowych w kierunku elektrociepłowni i około 200 metrów od miejsca zdarzenia znaleźli w zaroślach mężczyznę, w pobliżu którego były skradzione elementy. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, gdzie były dwa namioty, a wewnątrz nich osprzęt elektryczny. W trakcie czynności drugi patrol zauważył, że niedaleko zza krzaków ktoś ich obserwuje. Okazało się, że był to drugi mężczyzna, który dokonywał kradzieży - dodaje Jolanta Grunert.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 56 i 42 lat, którzy tłumaczyli, że chcieli sprzedać rzeczy na złomowisku. Śledczy przedstawili zarzuty, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Mężczyźni zostali również tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24