12.08.2022 16:01 13 WH

Moc atrakcji na długi weekend

Fot. UM Puck

Przed nami długi weekend (12-15 sierpnia). Z tej okazji przygotowano moc atrakcji – koncerty, kino pod gwiazdami czy pikniki wojskowe. Sprawdź, gdzie i jak się bawić w wolnym czasie na Nordzie.

Puck

W Pucku szykuje się „Weekend na rockowo”. W sobotę (13 sierpnia) na Starym Rynku wystąpi Seweryn z zespołem (godz. 18:30) oraz Wanda i Banda (godz. 20:00). Natomiast w niedzielę (14 sierpnia) na scenie pojawią się After Midinight (godz. 18:30) i Kobranocka (godz. 20:00).

Fot. UM Puck

Fot. UM Puck

Puck zaprasza w poniedziałek (15 sierpnia) na rynek fanów motoryzacji chcący zobaczyć klasyków i youngtimerów. Od 15:00 do 17:00 odbywać będzie się Zlot Klasyków Ziemi Puckiej.

Ponadto w ratuszu trwa wystawa „Z wodą połączeni - zatopiony wczesnośredniowieczny port w Pucku. Zobacz artefakty i zanurz się w 3D” i wystawa archeologiczna. Będą one dostępne w godzinach 10:00-17:00.

Gmina Krokowa

W sobotę (13 sierpnia) od godz. 16:00 w Dębkach przy wejściu nr 23 wystartuje Strongman Cup. Sędziami imprezy będą Krzysztof Radzikowski i Dominik Abus.

Trwa pierwsza edycja Festiwalu Filmów Kostiumowych. Filmy wyświetlane będą w zamku w Krokowej i Rybaczówce w Dębkach. Impreza odbędzie się w dniach 12-19 sierpnia.

Zobacz także: Filmy kostiumowe zagoszczą w Krokowej i Dębkach

Ponadto w poniedziałek (15 sierpnia) w żarnowieckiej świątyni odbędzie się wyjątkowy koncert „Missa Pro Pace” (msza o pokój). To dialog muzyki dawnej i współczesnej: XV-wiecznych graduałów cysterskich wykonanych śpiewem chóralnym z muzyką organową i improwizacją muzyczną współczesnych trendów.

Zobacz także: Będą modlić się o pokój – koncert ‘Missa Pro Pace’

Gmina Gniewino

W niedzielę (14 sierpnia) pod kompleksem „Kaszubskie Oko” w Gniewinie rozstawi się kino plenerowe. Wyświetlany będzie film „Dom Gucci”. Start o godzinie 21:00, wstęp wolny. Będą także stoiska z gastronomią – gofry, popcorn, frytki i napoje.

Kilka godzin wcześniej, o godzinie 17:30, w tym samym miejscu odbędą się warsztaty kulinarne „Kartofelek pod wieżą”. W programie babka ziemniaczana, cepeliny i cake pops.

Reda

Fabryka Kultury w Redzie przygotowała gratkę dla fanów kina. W parku miejskim będzie okazja zobaczyć film „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”. Start o godzinie 21:00.

Rumia

Przed nami obchody dnia patrona w Rumi. Gwiazdą wieczoru będzie Majka Jeżowska. Impreza rozpocznie się od godziny 15:00. Koncert zaplanowano na godz. 18:15.

Wejherowo

Przed nami potańcówka miejska Retro Wejherowo. W poniedziałek (15 sierpnia) rynek przeniesie się do lat dwudziestych i trzydziestych. Dla tańczących par zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Cuarteto Re! Tango.

Zobacz także:Roztańczą Wejherowo w stylu retro

Gmina Luzino

W poniedziałek (15 sierpnia) odbędzie się Galowy Koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Luzina. Początek o godzinie 16:30 w parku. W repertuarze m.in. Most na rzece Qwai, Sir Duke, I need to be in love, Brasilia Carnivall, Roll Tide, Headliner i Feeling good.

Gmina Luzino wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury organizuje cykl spotkań, tym razem drugi raz z rzędu pokusiliśmy się o Gminną Orkiestrę Dętą z Luzina, jedną z najlepszych w Polsce. Tym razem przeprowadzi nas przez każdy muzyczny kierunek świata – mówi Rafał Płotka, dyrektor GOK Luzino.

Gmina Kosakowo

W weekend (13-15 sierpnia) będzie wielka zabawa w Mechelinkach, Kosakowie i Rewie. Wszystko to, za sprawą Dni Gminy Kosakowo. Na scenie wystąpią – Teatr Hals, łzy, Zalia i After Party. Ponadto w Rewie odbędzie się XXV Festyn Kaszubski. Więcej informacji na plakacie.

Fot. Fundacja Sedlaka

Weekend z wojskiem

Ponadto odbędą się pikniki „Zostań żołnierzem RP” z okazji święta Wojska Polskiego. Mundurowi przyjadą w sobotę (13 sierpnia) do Kartuz, w niedzielę (14 sierpnia) do Tczewa i w poniedziałek (15 sierpnia) do Kościerzyny.

To nie tylko pokazy sprzętu i uzbrojenia, ale też punkty rekrutacyjne, występy orkiestr, wojskowa grochówka, a nawet „kino frontowe” z najlepszymi polskimi filmami wojennymi ostatnich lat. Zapraszamy - informują żołnierze. - W każdym z tych miejsc będzie działał punkt rekrutacyjny i nowy rodzaj służby – Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24