09.08.2022 12:05 0 WH/SM Władysławowo

Przypominają o zagrożeniach użytkowania lampionów (nie)szczęścia

Fot. SM Władysławowo

Strażnicy miejscy we Władysławowie latem informują i przypominają o konsekwencjach oraz zagrożeniach, jakie mogą wynikać z użytkowania popularnych lampionów. Bywają przyczynami pożarów czy nierzadko lądują w morzu jako śmieci.

Od kilku lat coraz częściej mówi się o niebezpieczeństwie, jakie przynieść mogą lampiony, które znaleźć można na straganach w nadmorskich miejscowościach.

Jak co roku w okresie letnim przypominamy o konsekwencjach oraz zagrożeniach, jakie mogą wynikać z użytkowania popularnych lampionów „szczęścia”. Puszczając lampiony tak naprawdę wypuszczamy w przestrzeń otwarty ogień, który po czasie znika z naszego pola widzenia poruszając się w sposób niekontrowany i przy korzystnych warunkach atmosferycznych może polecieć na bardzo duże odległości i spowodować duże zagrożenie pożarowe – informuje Straż Miejska we Władysławowie.

Ponadto po wylądowaniu, taki lampion staje się odpadem i zanieczyszcza środowisko lasów czy morza. Dla zwierząt żyjących w wodzie tysiące drutów pozostałych po wypaleniu lampionów to śmiertelne zagrożenie.

W porównaniu z ubiegłymi latami zwiększyła się świadomość społeczeństwa dotycząca niebezpieczeństw związanych z użytkowaniem lampionów i z roku na rok można zauważyć ich mniejszą ilość na niebie. Pamiętajmy, że to na nas spoczywa największa odpowiedzialność i musimy zdawać sobie sprawę z późniejszych konsekwencji. Tylko my mamy wpływ na zmniejszenie zagrożenia wynikającego z kupowania oraz wypuszczania lampionów (nie)szczęścia – apelują strażnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24