05.08.2022 08:03 7 AB/pomorskie.eu/UM Gdynia

Stacja Gdynia Główna największa na Pomorzu

źródło: gdynia.pl

Według raportu Urzędu Transportu Kolejowego, Gdynia Główna jest największą stacją pasażerską na Pomorzu i siódmą w całej Polsce. W 2021 roku obsłużyła 8,37 mln osób wysiadających i wsiadających na dworcu.

Urząd Transportu Kolejowego opublikował raport z funkcjonowania rynku Kolejowego w Polsce za rok 2021. Według niego, województwo pomorskie znalazło się na drugim miejscu w kraju pod względem liczby pasażerów i na pierwszym pod względem liczby przejazdów w przeliczeniu na mieszkańca. W ubiegłym roku z pomorskich kolei skorzystało 46,7 miliona pasażerów, natomiast wskaźnik wykorzystania kolei w województwie wyniósł 19,9.

Po raz kolejny jest to najlepszy wynik w kraju – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Warto zaznaczyć, że w pandemicznym 2020 roku wskaźnik ten wynosił 15,9, co również było najwyższą wartością w kraju.

Raport uwzględnił również Gdynię Główną, która jak się okazuje jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej obleganych polskich stacji kolejowych.

Jako największa stacja pasażerska na Pomorzu i siódma w Polsce, Gdynia Główna w 2021 roku obsłużyła aż 8,37 miliona osób wysiadających i wsiadających do pociągów na dworcu w Śródmieściu. Średnio na dobę to niemal 23 tysiące pasażerów, którzy korzystali z przeciętnie ponad 18 pociągów na godzinę - czytamy na portalu gdynia.pl.

Na liście uwzględniającej miejsca, gdzie zatrzymywało się ponad 10 pociągów na godzinę, znalazła się również Gdynia Chylonia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24