04.08.2022 10:00 0 WH

Inscenizacja bitwy pod Świecinem już w sobotę

Fot. TTM archiwum

W sobotę (6 sierpnia) wojska polskie i krzyżackie staną oko w oko pod Świecinem. Jak co roku odbędzie się inscenizacja średniowiecznej bitwy z 1462 roku z wojny 13-letniej.

Wszem wobec ogłosić chcemy, że inscenizacja bitwy śmiertelnej pod Świecinem z 17 września 1462 roku przypadającej na okres wojny 13-letniej odbędzie się dnia 6 sierpnia roku pańskiego 2022 o godzinie 15:00 - głoszą organizatorzy.

Teren imprezy będzie otwarty od godziny 13:00. Jak co roku pojawią się stoiska z gastronomią i innymi atrakcjami. Dla uczestników będzie to okazja, aby przenieść się w podróż w czasie do średniowiecza.

W 1462 roku w nocy z 16 na 17 września rozegrała się krwawa bitwa wojny trzynastoletniej pod wsią Świecino. Wojska krzyżackie zostały rozgromione przez polskich żołnierzy. Przyjmuje się, że śmierć poniosło trzy czwarte Krzyżaków. Bitwa była wielkim sukcesem, a jej następstwem było zdobycie Gniewu i powrót do wiślanego handlu.

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Krokowa, Bractwo Rycerskie spod Nordowej Gwiazdy i Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. Patronat honorowy: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24