19.07.2022 15:30 8 WH/KPP w Wejherowie

Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez las – był pijany i miał zakaz kierowania

Zdjęcie ilustracyjne

Zignorował polecenia policjantów i zaczął uciekać samochodem przez las. Wyszło na jaw, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18-19 lipca) policjanci z Redy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla.

Przed godziną 1:00 w nocy policjanci nadali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania kierowcy. Mężczyzna jednak zignorował wydane polecenie do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po chwili pościgu przez las w kierunku Wejherowa, zatrzymali opla w rejonie ul. Fenikowskiego – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Po sprawdzaniu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec jego problemów. Policyjne systemy wykazały, że 39-latek posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Samochód został zabezpieczony przez mundurowych.

Kierowcy, którzy  nie stosują się do obowiązujących przepisów i decydują się na ucieczkę przed policjantami popełniają przestępstwo i narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Podobnie sytuacja karalności przedstawia się w przypadku naruszenia sądowego zakazu kierowania, gdyż w tym przypadku grozi także kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24