12.07.2022 12:00 0 PM/UM Wejherowo

Wejherowianin mistrzem Polski juniorów w tenisie

Wejherowianin Maciej Kos (KT GAT Gdańsk) zdobył po raz drugi tytuł mistrza kraju w grze pojedynczej. Ponadto wywalczył tytuł wicemistrzowski w grze podwójnej. Mistrzostwa rozegrano na kortach WCT Spartan we Wrocławiu.

Maciej Kos w finale gry pojedynczej na tenisowych Mistrzostwach Polski juniorów do lat 18 pokonał 6:4 i 6:0 Gabriela Matuszewskiego z Olsztyna, reprezentującego CKT Grodzisk Mazowiecki.

Początek spotkania należał do Matuszewskiego, który prowadził już 2:4, ale Maciej znalazł receptę na rywala i dwukrotnie przełamując podanie przeciwnika rozstrzygnął pierwszego seta na swoją korzyść. W drugim secie ograł Matuszewskiego już bez straty gema - czytamy na stronie wejherowskiego urzędu miasta.

Początek był bardzo wyrównany i intensywny, ale kiedy udało mi się odrobić stratę w pierwszym secie, to rywal trochę odpuścił, a ja przycisnąłem. Mówiąc krótko: odblokowałem się i mój forhend zaczął zdecydowanie lepiej funkcjonować - powiedział po wygranym finale Maciej Kos.

Obserwatorzy mistrzostw i finału juniorów, byli zgodni co do tego, że jego uderzenie z forhendu kończące spotkanie było najlepszym zagraniem mistrzostw.

W finale gry podwójnej Maciej Kos występując wspólnie z Kacprem Szymkowiakiem (Krzycki KT Wrocław) ulegli parze Piotr Czaczkowski (KT Stawiguda)–Gabriel Matuszewski (CKT Grodzisk Maz.) 6:4, 3:6 (5-10).

Wejherowianin wywalczył złoto w singlu i srebro w deblu Mistrzostw Polski juniorów w tenisie.