08.07.2022 17:45 20 PM

Wiązał kota kablem i wieszał za łapy. Sadysta jest w rękach policji

Źródło: Diozpl

Anonimowo publikował w internecie nagrania jak znęca się nad kotem swojej dziewczyny. Torturował zwierzę przez kilka miesięcy, w końcu został namierzony przez policję. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


AKTUALIZACJA, 8 lipca, godz. 17:45

W piątek (8 lipca) OTOZ Animals poinformowało, że gdyńska prokuratura wystąpi z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Wniosek zostanie rozpatrzony w najbliższym czasie w Sądzie w Gdyni. OTOZ Animals w pełni popiera ten wniosek i weźmie udział w posiedzeniu Sądu, które odbędzie się w najbliższym czasie. Prawa pokrzywdzonego będziemy reprezentować jako oskarżyciel posiłkowy - informuje organizacja na Facebooku.

Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


Otrzymaliśmy informację o tym, że 22-letni mieszkaniec Gdyni znęca się nad kotem, a następnie publikuje z tego nagrania w internecie. Mundurowi ustalili, że mężczyzna podczas nieobecności właściciela zwierzęcia krępował zwierzę kablem i publikował z tego materiały na portalach społecznościowych - informuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Psychopata na forum internetowym w tych słowach skomentował swoje zachowanie: najpierw go zatłukłem, a potem wziąłem suszarkę i powiesiłem go na kablu za przednią i tylną łapkę. Wyje, jakby go obdzierał ze skory – czytamy w poście Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Źródło: Diozpl

W środę (6 lipca) mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Mundurowi zabezpieczyli do tego materiał dowodowy, między innymi jego telefon komórkowy, w którym 22-latek miał nagrania jak znęca się nad kotem.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, policjanci obecnie przesłuchują świadków do tego zdarzenia. Mężczyzna zostanie wkrótce doprowadzony do prokuratury. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Kot jest bezpieczny, trafił pod opiekę OTOZ Animals.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

18+

Treść przeznaczona dla osób pełnoletnich

Tak, jestem osobą pełnoletnią

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24