05.07.2022 16:30 6 AB/TTM

Grzegorz Kujawski z Pucka zdobył dwa medale mistrzostw świata

Facebook.com/Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino

W fińskim Tampere odbyły się Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Na zawody pojechał Grzegorz Kujawski, biegacz z Pucka. Wziął udział w biegu na 5000 m, a także w konkurencji cross na 8 km. W sumie zawodnik zdobył dwa srebrne medale.

Facebook.com/Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino Facebook.com/Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino Facebook.com/Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino Facebook.com/Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino Facebook.com/Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino Facebook.com/Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino

Najpierw pucczanin pobiegł na dystansie 8 km, gdzie zdobył srebrny medal przy ponad 30 stopniach w cieniu.

No dawno się tak nie zmęczyłem na biegu. Ostatni raz chyba na hali, co pokazuje, że pobiegłem na maksimum tego, na co mnie aktualnie stać. I z tego jestem najbardziej zadowolony. Dziś porządnie się wyspałem i samopoczucie jest już lepsze. Po południu lekkie rozbieganko, zobaczymy co nogi powiedzą - pisze Grzegorz Kujawski na Facebooku.

Dzień później Kujawski pobiegł na dystansie 5000 metrów i również zajął drugie miejsce.

Były momenty piękne, nie zabrakło też dramatycznych. Do kraju wracam z tarczą, dwoma medalami i bagażem doświadczeń. Udało się również poznać wiele fajnych osób i chyba to jest największą wartością imprez sportowych - dodaje Kujawski.

Biegacz w przeszłości zdobył 10 tytułów mistrza Polski, a w tegorocznym sezonie zajął drugie miejsce w Maratonie Gdańskim, gdzie ustanowił swój rekord życiowy.