27.06.2022 16:30 8 WH/KPP w Wejherowie

Ponad 20 kolizji na drogach powiatu w weekend

Fot. archiwum

Za nami pierwszy wakacyjny weekend (25-26 czerwca). Jak pokazują statystyki, był to pracowity czas dla policjantów. Zatrzymali 9 praw jazdy, pracowali na miejscu 22 kolizji i odnotowali 207 wykroczeń.

Rozpoczęły się wakacje. Jak mówią mundurowi, ich priorytetem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, dlatego prowadzone są wzmożone kontrole.

Tylko podczas pierwszego wakacyjnego weekendu policjanci drogówki skontrolowali 319 kierujących, zatrzymali 9 praw jazdy, w tym 7 za przekroczenie prędkości oraz zatrzymali do kontroli 3 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 22 kolizji drogowych oraz odnotowali 207 wykroczeń drogowych, za które ukarali kierujących mandatami karnymi – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy. - Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów. Dobra pogoda nie zagwarantuje nam bezpiecznej jazdy.

Funkcjonariusze egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, bezpieczny sposób przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Aby podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:

— przed wyjazdem sprawdźmy: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę)

przed podróżą nie spożywajmy alkoholu, bądźmy wypoczęci i wyspani

— w czasie jazdy korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoźmy w fotelikach

—przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych, pamiętający przy tym, że w okresie jesieni warunki mogą bardzo szybko się zmienić

— pamiętajmy o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24